ПРИЕМ В ПЕТИ КЛАС

учебна 2020/2021 година

Класни ръководители:

Иванка Тодева

Кристина Ралчева

Николай Петров

 І. Критерии за приемане на учениците в V клас за учебната 2020/2021г. 

  1. Наличие на необходимите документи за записване (пълен комплект), съгласно чл.26 от Правилника за дейността на СУ „Нешо Бончев“ и по т. ІІІ от настоящата заповед.
  2. В паралелките с предимство се записват учениците, които са били в тях до края на ІV клас. Предимството се ползва само при първия етап на записване. Ако има свободни места, предимството се ползва и на втория етап.
  3. Ако ученик, който е учил в СУ „Нешо Бончев“ има желание да бъде преместен в друга паралелка на училището, той ползва предимство пред учениците, идващи от друго училище.
  4. При наличие на по-голям брой ученици за записване, отколкото е нормативно разрешения брой, с предимство се ползват учениците, които са в близост до училището.
  5. Ако желание за записване бъде заявено от по-малко ученици и не могат да се формират три паралелки за учебната 2020/21 год., не се приемат ученици от други училища.
  6. При наличие на обстоятелствата по т.5 ще се приемат допълнителни критерии.

ІІ. График за училищния прием и записване в V клас:

  1. Документи за първи етап на записване се приемат от 22.06.2020г. до 26.06.2020г., вкл.
  2. Приемането се осъществява от комисия с допълнително определен график и място за дежурство от 8:00 до 17:30ч.
  3. За втори етап документи се приемат от 30.06.2020г. до 2.07.2020г. 
  4. Записването се осъществява на три етапа:
  • След утвърждаване на списъка на паралелките – 29.06.2020г., ако желанията на някои от кандидатите не е удовлетворено. В случай, че всички кандидати са приети съгласно желанията си, не се налага потвърждаване.  
  • До 03.07.2020г. - при наличие на подадени заявления за свободни места;
  • До 11.09.2020г. – при наличие на подадени заявления свободните места и след приключването на септемврийската поправителна сесия.

ІІІ. Необходими документи:  

  1. заявление от родителите на ученика;
  2. удостоверение за завършен начален етап;
  3. декларация от родителите за вярност на данните/за съответствие на данните.
  4. ако ученикът не е учил в СУ “Нешо Бончев” в ІV клас, представя и лична здравно-профилактична карта, съдържаща данни за здравословното и имунизационното му състояние.

 

 

учебна 2019/2020 година

Класни ръководители:

Красимира Лазарова

Теменужка Хаинова

Невяна Кацарева

 

Учители:

БЕЛ - Пенка Пенева и Невяна Кацарева

Математика - Катя Джолова и Илина Гечева

Английски език - Антонина Футекова, Костадинка Караджова и Николинка Кехайова

Човекът и природата - Теменужка Хаинова и Мариела Варадинова

ИТ - Снежина Машева, Нонка Лютова, Кристина Ракова и Цветана Мулешкова

Изобразително изкуство и Технологии и предприемачиство - Нистор Хаинов и Стефан Дошков

Музика - Юлия Богоева

ФВС - Красимира Лазарова

 

Записване: 06 - 17.06.2019г.

 

Необходими документи:

  1. Заявление по образец;
  2. Удостоверение за завършен начален етап (оригинал);
  3. Декларация за верност на данните от родител/настойник (бланка-образец от училище);
  4. Заявление за избираеми и факултативни часове,
  5. Заявление за часовете по спортни дейности;
  6. Заявление за участие в група за ЦОУП (по желание);
  7. Медицински документи - протокол от ЛКК, ТЕЛК, ако ученикът е със СОП
  8. Лична здравно-профилактична карта, ако ученикът не е учил в СУ "Нешо Бончев"

Критерии за приемане в V клас и график за записване - изтегли

 

учебна 2018/2019 година

Класни ръководители:

Георги Георгиев

Радка Семова

Нистор Хаинов

 

Учители:

БЕЛ - Георги Георгиев

Математика - Донка Гарчева

Английски език - Николинка Кехайова

Човекът и природата - Радка Семова

География и икономика - Симеонка Брадестилова

Изобразително изкуство - Нистор Хаинов

 

Записване: 01 - 20.06.2018г.

Необходими документи:

  1. Заявление по образец;
  2. Удостоверение за завършен ІV клас (оригинал);
  3. Декларация за верност на данните (бланка-образец от училище);
  4. Заявление за избираеми и факултативни часове,
  5. Заявление за часовете по спортна подготовка;
  6. Заявление за участие в група за ЦОУП(по желание);
  7. Медицински документи - протокол от ЛКК, ТЕЛК, ако ученикът е със СОП
  8. Лична здравно-профилактична карта.

 

 

учебна 2017/2018 година

 

Класни ръководители:

Нина Батева-Куртакова

Юлия Богоева

Кристина Ракова

 

Учители:

БЕЛ - Невяна Кацарева

Математика - Донка Гарчева, Катя Джолова

Английски език - С. Кекова, Н. Кехайова

ИТ - Кр. Ракова, Н. Лютова, Цв. Пенелова

Човекът и природата - Нина Батева-Куртакова

Обществени науки и гражданско образование - Ив. Митовски и С. Брадестилова