Учебници за 2020/2021 учебна година

Учебници за 2020/2021 учебна година

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

І-ви клас

     
 

БЕЛ

"Просвета плюс"

П.Димитрова,М.Бончева,Н.Петрова

 

Математика

"Просвета плюс"

В.Ангелов, Р. Топалска

 

Околен свят

"Просвета плюс"

Е. Василева, С. Цветанска

 

Музика

"Просвета плюс"

Г. Калоферова, В. Сотирова, Р. Драганова

 

Технологии и предприемачество

"Просвета плюс"

Л. Витанов, М. Райкова

 

Изобразително изкуство

"Просвета плюс"

П. Цанев, Р. Карапантева, Г. Страшилова

ІІ-ри клас

     
 

БЕЛ

"Просвета плюс"

П.Димитрова,М.Бончева,Н.Петрова

 

Английски език

"Просвета 1945"

Емилия Колева, Елка Ставрева

 

Математика

"Просвета плюс"

В. Ангелова, Ст. Дойчинова

 

Околен свят

"Просвета плюс"

Е. Василева, С. Цветанска

 

Музика

"Просвета плюс"

Г. Калоферова, В. Сотирова, Р. Драганова

 

Технологии и предприемачество

"Просвета плюс"

 
 

Изобразително изкуство

"Просвета плюс"

П. Цанев, Р. Карапантева, Г. Страшилова

ІІІ-ти клас

     
 

БЕЛ

"Просвета плюс"

П.Димитрова,М.Бончева,Н.Димитрова

 

Английски език

"Просвета" 1945

Емилия Колева, Елка Ставрева

 

Математика

"Булвест2000"

М.Богданова,М.Темникова,В.Иванова

 

Компютърно моделиране

"Изкуства"ЕООД

Р.Папанчева и колектив

 

Човекът и обществото

"Просвета плюс"

Ек.Михайлова,С.Цветанска,М.Султанова,М.Радилова

 

Човекът и природата

"Просвета плюс"

М.Кабасанова,Ели Пещерска

 

Музика

"Просвета плюс"

Г-Калоферова,В.Сотирова,Р.Драганова

 

Технологии и предприемачество

"Просвета плюс"

Л.Витанов,Ел.Васева

 

Изобразително изкуство

"Просвета плюс"

П.Цанев и колектив

ІV-ти клас

     
 

БЕЛ

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Пенка Димитрова

 

Английски език

ПРОСВЕТА 1945, София

Елка Ставрева, Емилия Колева

 

Математика

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Владимира Ангелова

 

Човекът и обществото

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Силвия Цветанска, Екатерина Михайлова, Марияна Султанова

 

Човекът и природата

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Мария Кабасанова, Ели Пещерска, Мария Върбанова

 

Музика

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Галунка Калоферова, Вяра Сотирова, Росица Драганова

 

Технологии и предприемачество

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Любен Витанов, Елисавета Васева

 

Изобразително изкуство

ПРОСВЕТА ПЛЮС, София

Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова

 

Компютърно моделиране

ИЗКУСТВА

Румяна Папанчева, Тодорка Глушкова

V-ти клас

     
 

БЕЛ

"Анубис"

Бъл.ез. -М. Георгиева, В. Жобов Л-ра - К. Протохристова, С. Черпокова

 

Английски език

КЛЕТ България

Your space for Bulgaria 5th grade Martyn Hobba, Julia Starr Keddle with Desislava Zareva, Nikolina Tsvetkova

 

Математика

"Анубис"

Теодоси Витанов, Чавдар Лозанов

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Галина Момчева, Елена Ковачева, Ангел Ангелов - Ачо

 

История и цивилизация

"Булвест" 2000

Васко Арнаудов, Цветан Цветански и колектив

 

География и икономика

"Просвета" 1945

С.Дерменджиева, П.Събева, П.Стоянов, Н.Попов, Н.Николова

 

Човекът и природата

Просвета АзБуки

Мария Кабасанова, Христо Попов, Виктор Иванов, Йорданка Димова, Елена Гергова, Гергана Комитска

 

Музика

"Просвета" 1945

Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева

 

Технологии и предприемачество

"Бит и Техника"

Тодорка Николова, Силвия Гърневска,Светла Ананиева, Валентин Анание

 

Изобразително изкуство

"Анубис"

Огнян Занков, Бисер Дамянов, Бойка Доневска, Олга Христова

VІти клас

     
 

БЕЛ

"Анубис"

БЕ - М. Георгиева, В. Жобов, Д. Димитрова, В. Габровска; литература - К. Протохристова, С. Черпокова, Н. Даскалов, Е. Петкова

 

Английски език

КЛЕТ България

Your space for Bulgaria 6th grade Martyn Hobba, Julia Starr Keddle with Desislava Zareva, Nikolina Tsvetkova

 

Математика

"Архимед"

Здравка Паскалева, Мая Алашка, Райна Алашка

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Галина Момчева, Елена Ковачева, Ангел Ангелов - Ачо

 

История и цивилизация

Булвест 2000

Васко Арнаудов, Цветан Цветански и колектив

 

География и икономика

"Просвета" 1945

С.Дерменджиева, П.Събева, П.Стоянов, Н.Попов, Н.Николова

 

Човекът и природата

Просвета -София

Мая Гайдарова, Стефан Манев, Ценка Часовникарова, Георги Иванов Георгиев, Блажка Ушагелова, Ренета Петкова

 

Музика

"Просвета"-София

Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева

 

Технологии и предприемачество

"Бит и Техника"

Тодорка Николова, Силвия Гърневска,Светла Ананиева, Валентин Анание

 

Изобразително изкуство

"Анубис"

Огнян Занков, Бисер Дамянов, Бойка Доневска, Олга Христова

VІІ-ми клас

     
 

БЕЛ

"Анубис"

БЕ - М. Георгиева, В. Жобов; Литер. - К. Протохристова, С. Черпокова

 

Английски език

КЛЕТ България

Your space for Bulgaria 7th grade Martyn Hobba, Julia Starr Keddle with Desislava Zareva, Nikolina Tsvetkova

 

Математика

"Архимед"

Здравка Паскалева, Мая Алашка, Райна Алашка

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Ангел Ангелов - Ачо, Елена Ковачева, Красимир Харизанов

 

История и цивилизация

"Булвест" 2000

Георги Якимов, Искра Баева и колектив

 

География и икономика

"Проссвета 1945"

С.Дерменджиева, П.Събева, П.Стоянов, Н.Попов, Н.Николова

 

Биология и здравно образование

"Просвета" 1945

Мария Кабасанова, Васил Големански, Гергана Комитска, Ренета Петкова

 

Химия и ООС

"Педагог 6"

Митка Павлова и колектив

 

Музика

"Просвета" 1945

Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева

 

Технологии и предприемачество

"Бит и Техника"

Тодорка Николова, Силвия Гърневска,Светла Ананиева, Валентин Анание

 

Изобразително изкуство

"Анубис"

Огнян Занков, Бисер Дамянов, Бойка Доневска, Олга Христова

 

Физика и астрономия

"Булвест 2000"

Максим Максимов, Галя Русева

VІІІ-ми клас

     
 

БЕЛ

"Анубис"

БЕ - М. Георгиева, В. Жобов, Д. Димитрова, В. Инева; литература - К. Протохристова, С. Черпокова, М. Шнитер, Е. Петкова

 

Английски език

Klett, Think for Bulgaria

 
 

Математика

"Архимед"

Здравка Паскалева, Мая Алашка, Райна Алашка

 

Информатика

Булвест 2000 и Анубис

Галина Момчева, Тодорка Глушкова, Росица Маринова

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Галина Момчева, Елена Ковачева, Ангел Ангелов - Ачо

 

Музика

"Просвета" 1945

Лозанка Пейчева, Стефанка Георгиева, Венцислав Димов, Милен Димитров

 

Изобразително изкуство

"Педагог 6"

Мариета Савчева, Елена Панайотова, Благомир Папазов

 

Философия

"Анубис"

л.Андреева, Р.Найденова, И.Колев, Р.Пожарлиев, Хр.Стоев

ІХ-ти клас

     
 

БЕЛ

"Анубис"

М. Георгиева, В. Жобов, Д. Димитрова, Р. Петрова; Литература - Клео Протохристова, Светла Черпокова

 

Английски език

Express Publishing

Legacy Part One, Jenny Dooley

 

Немски език

Klett Magnet Smart

Giorgio Motta

 

Руски език

Клет България ООД

Татяна Алексиева, Олга Лазова, Виолета Миланова

 

Математика

"Архимед"

Георги Паскалев, Мая Алашка, Райна Алашка

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Галина Момчева, Елена Ковачева, Ангел Ангелов - Ачо

 

История и цивилизация

"Анубис"

Х.Матанов, Б.Стоянов, Д.Вачков, Е.Карабоева, К. Табакова,Х. Мирчева,Й. Митев, И. Илиев, Г. Рангелова

 

География и икономика

"Просвета" 1945

С.Дерменджиева, П.Събева, П.Стоянов, Н.Попов, Н.Николова

 

Музика

"Просвета" 1945

Венцислав Димов, Стефанка Георгиева, Лозанка Пейчева, , Милен Димитров

 

Изобразително изкуство

"Педагог 6"

Мариета Савчева, Елена Панайотова, Благомир Папазов

 

Философия

"Просвета -1945"

Е.Ва,джийска,  Д.Панева,  Я.Захариев

 

Биология и здравно образование. Учебниците са 2: БЗО VІІІ и БЗО ІХ клас

За първи срок: БЗО VІІІ "Просвета - 1945" За втори срок: БЗО ІХ клас "Педагог 6"

VІІІ - Румен Бостанджиев и колектив ІХ клас - Наташа Цанова и колектив

 

Физика и астрономия

Булвест 2000

Максим Максимов

 

Химия и опазване на околната среда

1. VIII клас - издателство "Педагог 6" 2. IX клас - издателство "Педагог 6"

VII клас - Митка Павлова, Милена Кирова и колектив IX клас - Митка Павлова, Милена Кирова и колектив

 

Философия

"Просвета -1945"

Е.Варджийска, Д.Панева, Я.Захариев

Х-ти клас

     
 

БЕЛ

Клет България ООД

Литература - Клео Протохристова, Светла Черпокова. БЕ - Владимир Жобов, Маргарита Георгиева

 

Английски език

Express Publishing

Legacy, Part One, Jenny Dooley

 

Немски език

Klett Magnet Smart

Giorgio Motta

 

Руски език

Клет България ООД

Татяна Алексиева, Олга Лазова, Виолета Миланова

 

Математика

"Архимед"

Пламен Паскалев, Мая Алашка, Райна Алашка

 

Информационни технологии

Булвест 2000

Галина Момчева, Елена Ковачева, Ангел Ангелов - Ачо

 

История и цивилизация

Клет България ООД

Христо Матанов, Илия Илиев, Красимира Табакова

 

География и икономика

"Булвест 2000"

Р.Пенин, Т.Трайков, Д.желев, В.Стоянова

 

Философия

"Педагог 6"

Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова, Румяна Тултукова, Бойчо Бойчев

 

Биология и здравно образование

"Педагог 6"

Наташа Цанова и колектив

 

Физина и астрономия

„Булвест 2000“

Максим Максимов, Ивелина Димитрова

 

Химия и опазване на околната среда

"Педагог 6"

Митка Павлова и колектив

 

Музика

"Просвета" 1945

Лозанка Пейчева, Венцислав Димов, Милен Димитров, Даниела Костинкова

 

Изобразително изкуство

"Педагог 6"

Мариета Савчева, Елена Панайотова, Благомир Папазов

ХІ клас

Очаквайте на по-късен етап

   
 

БЕЛ ООП

   
 

БЕЛ ПП

   
 

Английски език ПП

   
 

Немски език ООП

   
 

Руски език ООП

   
 

Руски език ПП

   
 

Математика ООП

   
 

Математика ПП

   
 

Информатика ПП

   
 

История и цивилизация ПП

   
 

Гражданско образование ООП

   
 

Биология и здравно образование ПП

   
 

Химия и опазване на околната среда ПП

   
       

ХІІ-ти клас

     
 

БЕЛ

"Просвета"

БЕ -Татяна Ангелова, П. Костадинова Л-ра - Инна Пелева, А. Хранова

 

Английски език

CUP

Complete Advanced, Second Edition, Guy Brook-Hart

 

Немски език

Klett Direkt zwei

Giorgio Motta,Beata Cwikowska

 

Руски език

Клет България ООД

Авторски колектив

 

Математика

"Архимед-ПП" за 12а клас; "Архимед-ЗП" за 12б клас

Георги Паскалев, Здравка Паскалева

 

Информационни технологии

„Мултимедия” и „Уеб дизайн” за профилирана подготовка за 11 и 12. клас и учебен диск

издателство "Изкуства" ЕООД"

 

История и цивилизация

"Анубис" за ХІ кл.

В. Мутафчиева, К. Косев, С. Грънчаров, Х. Матанов, И.Илиев, А. Василев

 

География и икономика

"Педагог 6"

М.Мандева, С.Велев, Ц.Заркова

 

Свят и личност

Просвета 1945

Мая грекова, Лиляна Деянова и колектив

 

Биология и здравно образование

"Гея Либрис-ПП" за 12а клас

В.Овчаров, С. Евтимова и кол.

 

Физина и астрономия

"Булвест 2000" за 10 клас

Максим Максимов, Георгиос Хистакудис