В рамките на дейностите по приемственост между начален и прогимназиален етап учениците от IV б клас посетиха лабораторен урок по биология, воден от Мирослава Петрова, която през следващата учебна година ще бъде техен класен ръководител.
Четвъртокласниците имаха възможност да се потопят в света на науката и да се запознаят отблизо с работата в учебната лаборатория. С голям интерес те наблюдаваха различни образци под микроскоп, а най-вълнуващата част от урока беше самостоятелното изготвяне на препарати за микроскопско наблюдение.
Под ръководството на своята бъдеща учителка учениците с любопитство и ентусиазъм се докоснаха до тайните на микроскопския свят и придобиха първи практически умения за работа с лабораторно оборудване.
Срещата премина в атмосфера на любознателност, активност и много усмивки. Посещението се превърна в ценна стъпка към по-лесната адаптация на учениците към обучението в прогимназиален етап, като допринесе за изграждането на положителна нагласа и увереност преди предстоящия преход към пети клас. Снимки